COST CA16207- ITC Conference Grant dla pracownika INOW

COST

Pracownik INOW dr inż. Łukasz Tomczyk otrzymał zewnętrzne stypendium konferencyjne – ITC Conference Grant.  Działanie jest finansowane przez sieć badawczą COST – European Cooperation in Science and Technology (CA16207). Uzyskanie finansowania udziału w konferencji WorldCist’21 – 9th World Conference on Information Systems and Technologies (University of Azores, Terceira Island, Portugalia) jest możliwe poprzez zaangażowanie badawcze pracownika INOW  w międzynarodowej sieci CA16207 – European Network for Problematic Usage of the Internet, której kierownikiem jest Prof. Naomi FINEBERG z brytyjskiego University of Hertfordshire.

Sieć COST CA16207 zrzesza ekspertów w dziedzinie neurobiologii, genetyki, psychologii, pedagogiki, socjologii oraz przemysłu biotechnologicznego i informatycznego. Ten interdyscyplinarny projekt podejmuje rozbudowane analizy tematyki Problematycznego Użytkowania Internetu. Naukowcy zrzeszeni w sieci COST CA16207 zajmują się: 1) wymianą wiedzy, pomysłów i najlepszych praktyk w celu stworzenia wspólnych programów naukowo-technicznych dotyczących Problematycznego Użytkowania Internetu, 2) budują potencjał szkoleniowy oraz badawczy, 3) wzmacniają komunikację naukową i technologiczną, 4) wspierają integrację krajów o mniejszej intensywności badań oraz 5) promują nowe interdyscyplinarne podejścia związane z diagnozą PIU. Sieć COST to platforma służącą rozwojowi badań naukowych w zakresie PUI, której celem jest przyczynienie się do rozwoju (I) narzędzi klinicznych i metod leczenia PUI (II) interwencji terapeutycznych, które mogą być szeroko stosowane jako techniki służące poprawie zdrowia, budowaniu (IV) strategii wczesnej interwencji w celu zapobiegania postępowi, przewlekłości i rozwojowi kosztownych chorób współwystępujących z PUI, takich jak lęk i depresja, oraz (V) promocji zdrowia poprzez zaangażowanie interesariuszy w dziedzinie zdrowia i polityki społecznej.

Projekt został zatwierdzony na lata 2017-2021

Więcej na temat sieci COST CA16207 można odnaleźć na następującej stronie internetowej: https://www.cost.eu/actions/CA16207/#tabs|Name:parties

O działalności sieci COST można się również dowiedzieć więcej na stronach MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/cost-a-mobilnosc-i-sukcesy-badawcze-polskich-naukowcow