II Polsko-Ukraińskie Studenckie Seminarium Naukowe

W dniach 30-31.05.2019 odbyło się w Instytucie Nauk o Wychowaniu II Polsko-Ukraińskie Studenckie Seminarium Naukowe pt. Metody i techniki badań pedagogicznych.

Organizatorami wydarzenia był Instytut Nauk o Wychowaniu oraz Studenckie Koło Pedagogów.

W seminarium uczestniczyli wykładowcy: prof. Луцан Надія (Lutsan Nadiia); prof. Качак Олександра (Kachmar Oleksandra);

dr hab. Галущак Ірина (Iryna Galushchak); dr Струк Анна (Struk Anna) oraz studenci z Uniwersytetu w Ivano-Frankivsku.

W trakcie sesji plenarnej wykłady wygłosili:

1.Prof. K. Potyrała: Metody pracy nad analizą literatury naukowej

2.Prof. S. Trusz: Badania eksperymentalne: Charakterystyka metody i jej zastosowanie w naukach o edukacji oraz prezentacje 2 studentów- przykłady badań eksperymentalnych.

W części warsztatowej prezentowali koncepcje oraz wyniki swoich badań studenci z Ivano- Frankivska oraz studenci z Instytutu Nauk o Wychowaniu.

W trakcie pobytu w Polsce goście z Ukrainy mieli możliwość poznać także specyfikę funkcjonowania polskich placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych.