INTERNATIONAL EXPERT’S CONFERENCE OF ELDER ABUSE PREVENTION AND PROTECTION

Światowy Dzień Świadomości Nadużyć Wobec Osób Starszych w Krakowie

World Elder Abuse Awareness Day 2019 in Cracow

——————————————————————————————–

W dniach 14 – 15.06.2019r. w Krakowie w Uniwersytecie Pedagogicznym, ul. Ingardena 4, odbędzie się:

INTERNATIONAL EXPERT’S CONFERENCE OF ELDER ABUSE

PREVENTION AND PROTECTION

Organizatorzy:

Uniwersytetu Pedagogicznego in KEN w Krakowie

The International Network for the Prevention of Elder Abuse (INPEA)

Honorowy Patronat

United Nations DESA UN4Ageing

NGO Committee on Ageing, Geneva

Rzecznik Praw Obywatelskich

Prezydent Miasta Krakowa

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego in KEN w Krakowie

Tematyka planowanej konferencji koncentruje się na zjawisku  nadużyć i przemocy wobec osób starszych, w szczególności w zakresie prewencji i ochrony praw osób starszych

Przemoc wobec osób starszych jest poważnym problemem społecznym. Raport Światowej Organizacji Zdrowia wskazuje, że każdego roku około 4 mln starszych osób w Europie pada ofiarą ofiarą przemocy fizycznej, blisko 30 mln – doświadcza przemocy psychicznej, a 2,5 tys. w wyniku przemocy traci życie.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z zapobieganiem i ochroną osób starszych przed wszelkimi formami nadużyć, przemocy, zaniedbania i dyskryminacji oraz poznanie międzynarodowych rozwiązań systemowych i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie zapobiegania i interwencji. Konferencja kładzie główny nacisk na aspekt edukacyjny i wykorzystanie sprawdzonych doświadczeń w praktyce społecznej

Wśród prelegentów są wybitni specjaliści z całego świata, eksperci reprezentujący uniwersytety, Instytuty Praw Człowieka oraz wiodące europejskie i światowe organizacje m.in. ONZ i WHO.

Do grona słuchaczy i dyskutantów zapraszamy profesjonalistów, których działalność naukowa i/ lub zawodowa  wiąże się z tematem nadużyć wobec osób starszych, w tym przedstawicieli polityki senioralnej, reprezentantów środowisk uniwersyteckich, NGO, pracowników pomocy społecznej, policji, geriatrów i gerontologów.

Aby w pełni umożliwić dzielenie się wiedzą i swobodną dyskusję zaplanowano tłumaczenie symultaniczne wszystkich wystąpień