I Studenckie Seminarium Naukowe pt.  „Aktualne problemy współczesnej edukacji w Polsce i na Ukrainie”

Podkarpacki Uniwersytet im. Wasyla Stefanyka w Iwano Frankiwsku

W dniach 17 – 19 października 2018 roku w ramach współpracy z Podkarpackim Uniwersytetem im. Wasyla Stefanyka w Iwano Frankiwsku studencki ze Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów działającego przy Instytucie Nauk o Wychowaniu wzięli czynny udział w obradach I Studenckiego Seminarium Naukowego dotyczącego aktualnych problemów współczesnej edukacji.

Studenckie Seminaria Naukowe maja przyjąć formę działań cyklicznych prowadzonych między Uczelniami.  Następne spotkanie będzie przygotowywane przez stronę polską i planowane jest na kwiecień 2019 roku.

Podczas pobytu na I Studenckim Seminarium Naukowym studenci mieli możliwość zwiedzenia Iwano Frankiwska, zapalenia zniczy w Czarnym Lesie, w miejscu gdzie zostali zamordowani przez Niemców podczas II Wojny Światowej nauczyciele i inteligencja Iwano Frankiwska oraz odwiedzić Lwów.