Workshop ALBIE Tallin

W dniach 18-19 października 2018 roku w Tallinie odbyło się spotkanie podsumowujące dobiegający końca projekt ALBIE: Adults Literacies as Benefit for Inclusion and Equity. Uniwersytet Pedagogiczny, który jest partnerem w projekcie, reprezentowały – w zastępstwie dr Anna Mróz (Instytut Nauk o Wychowaniu) oraz mgr Anna k. Duda (Studium Kształcenia Nauczycieli).

Pierwszego dnia spotkania, 18 października, odbyła się konferencja, podczas której naukowcy z Estonii, Słowacji i Polski zaprezentowali wyniki prowadzonych w ramach projektu badań. Anna Mróz i Anna Duda wygłosiły referat na temat: Comparative analysis and field research results: Psychosocial functioning of NEETS. W piątek, 19 października zebrani w Tallinie przedstawiciele krajów partnerskich omówili wyniki badań, rezultaty, osiągnięcia projektu, zaprezentowali rekomendacje i wskazania do dalszej pracy oraz zaproponowali stworzenie wirtualnej bazy materiałów oraz publikację wspólnej monografii poświęconej problematyce funkcjonowania młodych dorosłych, którzy nie uczą się, nie pracują i nie uczestniczą w szkoleniach. W projekcie biorą udział następujących organizacji: Uniwersytet Macieja Bela w Bańskiej Bystrzycy (instytucja wiodąca), NGO Youth Watch Bratislava, EESTI VABAHARIDUSLIIT  oraz HASKOLINN I REYKJAVIK.

W działaniach projektowych ALBIE brali udział do tej pory: prof. UP dr hab. Zofia Szarota, prof. UP dr hab. Jolanta Maćkowicz, dr hab. Remigiusz Kijak, dr Ewa Żmijewska, dr Olga Wyżga, dr Joanna Wnęk-Gozdek, dr Agnieszka Domagała-Kręcioch, dr Anna Mróz, mgr Anna Duda, dr Artur Fabiś oraz dr inż. Łukasz Tomczyk – koordynator polskiego zespołu.