Wizyta władz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Karola w Pradze

W dniu 12.06.2018 przedstawiciele władz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Karola (UK) w Pradze prof. PaedDr. Michal Nedělka, Dr. – Dziekan oraz doc. PhDr. Jaroslav Veteška, MBA, Ph.D. – Kierownik Katedry Andragogiki i Zarządzania w Oświacie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym współpracy międzynarodowej pomiędzy UP i UK. W ramach wizyty Dyrektor INOW prof. UP dr hab. Andrzej Ryk zaprezentował zasoby Instytutu Nauk o Wychowaniu oraz Wydziału Pedagogicznego, a także zarysował możliwości wspólnych przedsięwzięć naukowych i organizacyjnych. W trakcie spotkania z pracownikami INOW władze Wydziału Pedagogicznego UK miały okazję zapoznać się z dorobkiem poszczególnych katedr, działających w INOW oraz wyzwaniach badawczych stojących przed polskimi badaczami. Wspólne pola współpracy w ramach programów: Erasmus+, CEEPUS, finansowanych z innych źródeł MNiSW zaprezentowali: prof. UP dr hab. Zofia Szarota, dr Hanna Stępniewska-Gębik, dr Sławomir Trusz, dr Łukasz Tomczyk. Ponadto w ramach spotkania podjęto decyzję o współobecności polskich badaczy w prestiżowej konferencji Edukacia Dospelych 2018 (artykuły z międzynarodowego seminarium indeksowane są w bazie Web of Science), a także wymiany studentów oraz kadry akademickiej.

W trakcie wizyty prof. PaedDr. Michal Nedělka podpisał również porozumienie o współpracy z Dziekanem Wydziału Pedagogicznego UP prof. UP Ireneuszem Świtałą, które oficjalnie przekazała czeskiej stronie prof. UP dr hab. Katarzyna Potyrała.