Kongres Naukowy WJASC 2018 pt.: Między zdrowiem i chorobą – 44 lata psychologicznych badań onkologicznych nad zdrowiem w hematologii

Katedra Psychologii Zdrowia Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie i Katedra i Klinika Hematologii UJ CM oraz Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato

mają zaszczyt zaprosić do udziału w Kongresie Naukowym WJASC 2018
pt.: „Między zdrowiem i chorobą–44 lata psychologicznych badań onkologicznych nad zdrowiem w Hematologii”.
Kongres Naukowy odbywa się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego
im. KEN w Krakowie prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka oraz Dziekana Wydziału Pedagogicznego prof. UP dr hab. Ireneusza Świtały.
Honorowym Patronatem objęli:
Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski oraz
12 Rektorów wszystkich Wyższych Uczelni Krakowa, Dziekani, a także Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Komisja Psychologiczna OK PAN.
Inspiracją do kontynuacji Światowego Kongresu Naukowego Juliana Aleksandrowicza-„WJASC 2008”- jest 110 Rocznica Urodzin i 30 Rocznica śmierci, wybitnego lekarza-humanisty, twórcy hematologii i III rewolucji zdrowotnej, „Krakowianina XX wieku” w kategorii nauka, inicjatora badań nad zdrowiem, który po raz pierwszy 44 lata temu (1974r.) w Klinice Hematologii Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie UJ Collegium Medicum) zatrudnił psychologa do pracy z chorymi na białaczkę, realizując w ten sposób w praktyce klinicznej holistyczne podejście do człowieka chorego.
Kongres odbędzie się 23 maja w Auli Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 od godz. 10.00
– Uroczyste otwarcie, muzyczne wprowadzenie w obrady I sesji plenarnej oraz o 17.00 w Domu Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego przy
ul. Radziwiłłowskiej 4 –Wspomnienie o Profesorze poprzedzone wykładem prof. UP dr hab. Heleny Wrony-Polańskiej i referatami pracowników Katedry Psychologii Zdrowia UP, połączone z promocją książki pt. „Psychologia w promowaniu zdrowia” i Muzyczną Codą:
Wykonawcy
Marta Polańska– fortepian i Marek Polański–skrzypce.
24 maja 2018 roku
obrady Kongresu odbywać się będą w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, ul. Ingardena 4, II p. pod hasłem
„Promocji zdrowia w edukacji”.
Po uroczystym powitaniu Uczestników będzie prezentacja filmu o Profesorze Julianie Aleksandrowiczu pt.: Człowiek jest tyle wart..”.
W programie przewidziano
2 sesje plenarne, dyskusję panelową, sesje referatowe i warsztaty.
Wydarzeniami towarzyszącymi Kongresowi są:
23 maja msza św. w intencji Profesora w Kolegiacie Św. Anny o godz. 9.00, spacer „Śladami Juliana Aleksandrowicza”o godz. 16.00,
1. Przystanek UJ CM ul. Św. Anny 12 oraz Wystawa o Profesorze od 21 do 25 maja w Zespole Szkół Integracyjnych nr 3 im.Profesora Juliana Aleksandrowicza, Kraków Ruczaj-Zaborze, ul. Strąkowa3a.
Zdrowie ma charakter interdyscyplinarny, dlatego mamy nadzieję, że Kongres Naukowy zainteresuje ludzi nauki–przedstawicieli różnych dyscyplin
–psychologów, lekarzy różnych specjalności, pedagogów, teologów oraz nauczycieli i wychowawców, którzy w proces nauczania i wychowania powinni włączyć edukację ku zdrowiu i jego promowaniu.Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy dotyczącej różnych aspektów zdrowia: somatycznego, psychicznego,
społecznego i duchowego oraz dążenie poprzez interdyscyplinarny dialog specjalistów różnych dziedzin do jej integracji.
Zapraszając do Królewskiego Miasta Krakowa jesteśmy przekonani, iż Kongres Naukowy dotyczący zdrowia i jego promowania poprzez edukację zdrowotną stanie się niezwykle istotnym wydarzeniem w życiu naukowym i społecznym podwawelskiego grodu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdrowiem oraz studentów i doktorantów UP do biernego uczestniczenia w Kongresie, za które istnieje możliwość
uzyskania potwierdzenia.
Przewodnicząca Kongresu,