Wizyta projektowa – ERANet-LAC 3rd Multi-Thematic

W dn. 26.02.2018 gościem Instytutu Nauk o Wychowaniu był dr Solomon Sunday Oyelere z University of Eastern Finland. Celem spotkania władz INOW było nawiązanie międzynarodowej współpracy z badaczami z Finlandii (Joensuu), zajmującymi się wspomaganiem procesu uczenia się i nauczania z wykorzystaniem ICT. Jak podkreśla Dyrektor INOW prof. UP dr hab. Andrzej Ryk priorytety badawcze INOW oraz dr Solomona Sunday Oyelere wraz z zespołem School of Computing są zbliżone z wyzwaniami stojącymi przed polskim systemem edukacyjnym. W ramach spotkania z prof. UP Andrzejem Rykiem oraz prof. UP Katarzyną Potyrałą omówiono założenia wspólnego projektu badawczego finansowanego w ramach ERANet-LAC 3rd Multi-Thematic. Projekt, którego europejskimi liderami będą zespoły badawcze z Finlandii, Polski i Turcji oraz krajów Ameryki Łacińskiej posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej oraz Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły.