Konferencja Koła Naukowego Pedagogów „Gry i zabawy w przekazie międzypokoleniowym – doświadczenia polskie i ukraińskie”

W dniu 31 maja br. w Instytucie Nauk o Wychowaniu odbyła się konferencja naukowa pt. : „Gry i zabawy w przekazie międzypokoleniowym – doświadczenia polskie i ukraińskie” . Celem Konferencji było przybliżenie  studentom pedagogiki zagadnienia związane z rolą jaką odgrywają gry i zabawy w okresie wczesnego dzieciństwa. Również omówienie zmian w sposobach spędzania wolnego czasu przez dzieci w trzech pokoleniach: dziadków,  rodziców oraz współczesnej młodzieży. Mieliśmy okazje wysłuchać wystąpień koleżanek z Ukrainy, co pozwoliło nam na porównanie zmian pokoleniowych, zarówno w naszym kraju,  jak i u naszych sąsiadów. Z pewnością wysłuchane informacje pozwolą nam na kultywowanie i praktykowanie tychże zabaw we współczesnych placówkach.